Pożar stogu siana Uzarzewo - Święcinek.

W dniu 9 marca dwa zastępy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu zostały zadysponowane do pożaru stogu siana w miejscowości Uzarzewo - Święcinek. Zgłoszenie z Miejskiego Stanowiska Kierowania w Poznaniu nastąpiło około godziny 11.25. Do pożaru zadysponowano także dwa zastępy z jednostki OSP Kobylnica oraz jeden zastęp z JRG-3. Niestety w tego typu przypadkach, kiedy pali się sprasowane siano, akcja gaśnicza może trwać wiele godzin. Nie inaczej było także w miejscowości Uzarzewo - Święcinek. Niezwykle ciężko bowiem jest opanować powstały już pożar. Strażacy mają za zadanie kontrolować to zjawisko i w momencie wstępnego wypalenia dokładnie dogasić palenisko. W tej sytuacji strażacy zakończyli swoje działania po godzinie 19. Przyczyny powstania pożaru wyjaśnia Policja.