Pożar trawy w Dolinie Cybiny.

W dniu 12 marca z pożarem trawy w Dolinie Cybiny zmagały się aż cztery zastępy Straży Pożarnej z JRG-3, OSP Swarzędz i OSP Kobylnica. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze chwilę przed godziną 13.00. Pomimo szybkiej interwencji strażaków spaleniu uległo ok 1000 m2 terenu. Akcja strażaków trwała prawie dwie godziny. Trzeba przypomnieć, iż w ubiegłych latach w tym samym miejscu dochodziło do wielu podobnych pożarów i niestety strażacy mają obawy, iż w tym roku będą musieli równie często wyjeżdżać do podobnych zdarzeń. Dolina Cybiny to bardzo rozległy teren i o czym również należy wspomnieć, iż w bardzo bliskiej odległości znajduje się wiele działek i zabudowań, które w przypadku pożaru mogą być zagrożone.