Pracowity dzień strażaków ze Swarzędza.

W dniu 15 marca swarzędzcy strażacy po raz kolejny mieli ręce pełne pracy a to za sprawą bardzo silnych wiatrów, które dały się we znaki mieszkańcom Swarzędza. Strażacy z jednostki OSP Swarzędz oraz JRG-3 interweniowali na os. Kościuszkowców, gdzie konieczne było usunięcie opierzenia jednej ze ścian. Kolejna zdarzenie miało miejsce na ul. Piaski, gdzie strażacy usuwali porozbijane szkło zalegające na jezdni. Następnie strażacy udali się na os. Raczyńskiego, gdzie po raz kolejny usuwali luźne opierzenie na jednym z blokowisk. To nie był koniec pracy dla strażaków ze Swarzędza. O godzinie 15.30 otrzymali kolejne zgłoszenie z Miejskiego Stanowiska Kierowania w Poznaniu. Tym razem strażacy zostali zadysponowani do pożaru sadzy w kominie, który miał miejsce na ul. Nowy Świat.

fot. Hubert Remlein