Kolejne pożary na terenach byłych Swarzędzkich Fabryk Mebli.

O pożarach na terenach byłych Swarzędzkich Fabryk Mebli napisaliśmy już chyba wszystko. Niestety ten temat po raz kolejny powraca. Po dłuższej chwili spokoju strażacy coraz częściej zostają wysyłani do zdarzeń przy ulicy Wrzesińskiej i Poznańskiej. Tylko w ostatnich dniach strażacy ze Swarzędza interweniowali kilkakrotnie m.in.:

- 19 marca godz. 21.55-22.25 pożar śmieci. Na miejscu jednostki OSP Swarzędz, JRG-3, OSP Kobylnica.

- 22 marca godz. 18.00-18.35 pożar trawy. Na miejscu jednostki OSP Swarzędz i JRG-3.

- 23 marca godz. 18.00-18.40 pożar konstrukcji dachu. Na miejscu jednostki OSP Swarzędz i JRG-3.

Opuszczone budynki byłych fabryk mebli powoli stają się już prawdziwą zmorą swarzędzkich strażaków. Celowe podpalenia w tym miejscu zdają się nie mieć końca. Na zadawane przez strażaków pytanie jak długo mają jeszcze narażać swoje zdrowie i życie gasząc palące się pustostany, chyba nikt nie jest im w stanie odpowiedzieć. Możemy mieć tylko nadzieję, że osoby odpowiedzialne za ten niechlubny proceder w końcu zostaną przyłapane na gorącym uczynku i poniosą surowe konsekwencje swojego czynu.

fot. Hubert Remlein