Walne Zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu.

Dnia 21 marca 2014 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu odbyło się Walne Zebranie sprawozdawcze. Otwarcia zebrania dokonał Prezes OSP w Swarzędzu Lechosław Marczak. Na przewodniczącego zebrania wybrany został druh Paweł Grzesiak, protokolantem wybrano druha Tobiasza Baranicza. Sprawozdanie z działalności za 2013 rok oraz plan działalności na 2014 rok przedstawił Naczelnik jednostki OSP w Swarzędzu Damian Roszak. Sprawozdanie finansowe za 2013 rok i plan finansowy na 2014 rok przedstawiła Skarbnik OSP w Swarzędzu druhna Katarzyna Turkiewicz. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił w zastępstwie Członek Komisji Rewizyjnej druh Piotr Skrzypczak. Po przedstawieniu sprawozdań i planów przystąpiono do głosowania nad absolutorium dla zarządu OSP w Swarzędzu za okres sprawozdawczy. W wyniku przeprowadzonego głosowania Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu zdecydowaną liczbą głosów otrzymał absolutorium na kolejny rok.

Na zebraniu poruszono także wiele tematów zwiazanych z obecną działalnością jednostki oraz z planami na przyszłość. Niektóre z poruszanych tematów to:

- Ustalenie wysokości składki członkowskiej oraz terminu płatności;

- Problemy związane z utrzymaniem czystości na obiekcie jednostki OSP Swarzedz;

- Poruszenie tematu związanego z nowa siedziba jednostki na ul. Dworcowej;

- Plan zakupu nowego samochodu pożarniczego w 2015 roku;

Zakończenia zebrania dokonał Przedowdniczący zebrania oddając głos na zakończenie Prezesowi OSP w Swarzędzu Lechosławowi Marczakowi, który podziękował w imieniu calego Zarządu OSP za obdarzenie zaufaniem.