Pożar mieszkania na os. Czwartaków w Swarzędzu.

W dniu 26 marca kwadrans po godzinie 12 strażacy z jednostek OSP Swarzędz, JRG-1 i JRG-3 zostają zadysponowani do pożaru mieszkania na os. Czwartaków w Swarzędzu. Konieczne było przeprowadzenie ewakuacji kilku osób z zagrożonego miejsca. Pogotowie Ratunkowe zaopiekowało się osobami wyprowadzonymi przez strażaków, jednak żadna z tych osób nie wymagała dodatkowej specjalistycznej opieki medycznej. Na miejsce zadysponowano także Straż Miejską oraz Pogotowie Gazowe. Działania strażaków polegały przede wszystkim na jak najszybszym dotarciu do zagrożonego miejsca, zlokalizowanie oraz zneutralizowanie źródła pożaru. Całe zdarzenie miało miejsce na czwartym piętrze co na pewno nie było ułatwieniem dla strażaków biorących udział w akcji ratowniczo - gaśniczej. Strażakom ubranym w aparaty z powietrzem błyskawicznie udało się dotrzeć do mieszkania w którym wybuchł pożar. Po podaniu jednego prądu wody ratownicy skutecznie ugasili pożar. Na miejsce zdarzenia przybyli także pracownicy z Ośrodka Opieki Społecznej w Swarzędzu w celu udzielenia pomocy poszkodowanym od strony socjalnej. Trwa ustalanie przyczyny powstania pożaru na os. Czwartaków. Działania strażaków trwały ponad 85 minut.