Kolejna kolizja na ulicy Cieszkowskiego.

W ostatnich dniach ulica Cieszkowskiego może starać się o miano najniebezpieczniejszej ulicy w Swarzędzu. Wszystko to za sprawą zdarzeń, jakie mają miejsce w przeciągu niespełna tygodnia w tym właśnie miejscu. Tym razem strażacy z OSP Swarzędz i JRG-3 musieli interweniować dnia 27 marca o godzinie 21.00. Zostali bowiem zadysponowani do kolizji samochodu ciężarowego z samochodem osobowym. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca kolizji oraz uszkodzonych pojazdów. Rozłączono akumulatory w pojazdach oraz zneutralizowano rozlane płyny samochodowe. Uszkodzone pojazdy zablokowały jeden pas ruchu, konieczne więc było wprowadzenie ruchu wahadłowego. Na miejsce zadysponowano także Policję oraz zespół Pogotowia Ratunkowego, jednak żadna z osób biorących udział w kolizji nie wymagała transportu do szpitala. Strażacy wrócili do swoich jednostek po niespełna godzinie od zaalarmowania.

Wcześniej informowaliśmy Państwa o wypadku i kolizji na ulicy Cieszkowskiego, które miały miejsce w zeszły weekend. Miejmy nadzieję, że było to spowodowane nadmiernym rozluźnieniem kierujących pojazdami aniżeli warunkami drogowymi panującymi na ul. Cieszkowskiego, kiedy to obserwujemy codziennie natężony ruch w tym miejscu. Niemniej jednak należy zwrócić uwagę na tę sytuację, aby w przyszłości uniknąć podobnych zdarzeń.

fot. Swarzędz na sygnale