Pożar piwnicy na ul. Krańcowej w Kobylnicy.

Dnia 29 marca doszło do groźnego pożaru piwnicy w mieszkaniu przy ulicy Krańcowej w Kobylnicy. Strażacy ze Swarzędza zostali zaalarmowani przez Miejskie Stanowisko Kierowania w Poznaniu kilka minut po godzinie 20.00. Dwa zastępy z jednostki OSP Swarzędz a także jednostki z OSP Kobylnica i JRG-3 udały się na miejsce zdarzenia. Po dotarciu na miejsce strażacy przystąpili do działań. Podjęto akcję gasniczą w celu opanowania płomieni powstałych w piwnicy. W tym czasie ewakuowano mieszkańców z zagrażającego budynku. Niestety z różnych przyczyn opieki medycznej wymagało aż pięc osób. Trzy z nich zostały przewiezione do szpiatala w Poznaniu przez Pogotowie Ratunkowe. Ich życiu jednak nie zagraża niebezpieczeństwo. Tymczasem strażakom sprawnie udało się opanować pożar. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru na ulicy Krańcowej było zapruszenie ogniem. Czas trwania akcji ratowniczej to prawie dwie godziny.