Lądowanie LPR w Łowęcinie.

Dnia 10 kwietnia o godzinie 14.15 strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali zadysponowani przez Miejskie Stanowisko Kierowania w Poznaniu do zabezpieczenia lądowiska w Łowęcinie na ul. Sarbinowskiej dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Powodem przybycia ratowników medycznych był zły stan zdrowia 81-letniego mieszkańca Łowęcina, który miał problemy z oddychaniem. Pacjent został zabrany przez śmigłowiec do szpitala w Poznaniu. Strażacy po zakończeniu swoich działań wrócili do bazy. Akcja trwała 65 minut.