Pożar w mieszkaniu na ul. Rynek w Swarzędzu.

Do groźnego pożaru mieszkania na swarzędzkim Rynku doszło w dniu 21 kwietnia o godzinie 16.35. Strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali bezpośrednio poinformowani przez świadka zdarzenia o pożarze w jednym z mieszkań na Rynku. Natychmiast podjęte działania z pewnością zapobiegły tragedii. W kilka minut od zaalarmowania strażacy już byli na miejscu i prowadzili akcję ratowniczo - gaśniczą. Z mocno zadymionego mieszkania ewakuowano kobietę, która została zabrana przez zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu. Na miejscu oprócz jednostki OSP Swarzędz działały także zastępy z OSP Kobylnica oraz JRG-3. Zadysponowano także Pogotowie Energetyczne oraz Policję. Trwają czynności wyjaśniające powstanie pożaru. Strażacy zakończyli swoje działania chwilę przed godziną 18.00.