Wyłacz muzykę WYŁĄCZ MUZYKĘ
STATYSTYKI
Interwencje OSP Swarzędz od dnia 01.01.2016 r. do dnia 30.09.2016 r.
Pożarów
64
Miejscowych Zagrożeń
142
Fałszywych wezwań
37
Razem
243

Uroczystość z okazji Dnia Strażaka w jednostce OSP Swarzędz.

Dzień Strażaka przypada 4 maja. Z okazji święta strażaków w dniu 3 maja odbyła się uroczysta msza oraz zbiórka swarzędzkich strażaków. O godzinie 11.15 w Kościele p.w. św. Marcina w Swarzędzu odprawiono mszę święta w intencji wszystkich strażaków. Po uroczystej mszy strażacy przemarszowali na swarzędzki Rynek, gdzie odbyła się zbiórka. Prowadzący uroczystosć przywitał przybyłych gości oraz druhny i druhów. Wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu - Paweł Grzesiak podziękował wszystkim strażakom za pełnienie szlachetnej służby jaką bez wątpienia jest pomoc bliźniemu. Podczas tej uroczystości wręczono także odznaczenia i medale:

Medal "Strażak Wzorowy" otrzymali następujący druhowie:

- dh Nowicki Maciej

- dh Okupniak Zbigniew

- dh Seroka Tomasz

- dh Ślęzak Maciej


Medal brązowy "Za Zasługi dla Pożarnictwa" otrzymał:

- dh Beszterda Piotr


Odznakę "Za Wysługę Lat" otrzymał:

- dh Skrzypczak Piotr - wysługa 5 lat

Medale i odznaczenia wręczyła druhom Prezes Zarządu Miejsko - Gminnego druhna Katarzyna Turkiewicz w asyście z Wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu druhem Pawłem Grzesiakiem.

Głos zabrali także zaproszeni na tę uroczystość goście na czele z Panią Poseł Bożeną Szydłowską, Zastępca Burmistrza Swarzędza Pan Adam Trawiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Swarzędzu Pan Marian Szkudlarek oraz proboszcz parafii p.w. św. Marcina ksiądz Aleksander Brzeziński.

Na koniec zaproszono wszystkich obecnych na poczęstunek w świetlicy jednostki OSP Swarzędz.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają naszą jednostkę czym utrwalają nas w przekonaniu o sensie naszej pracy i poświęceniu jaki na co dzień wykonujemy.
Opracował druh Tobiasz Baranicz

Fot. M. Gawarecki

WSPIERAJĄ NAS:
ROBMAR Leroy Merlin Fabryka Armatur Swarzedz Tygodnik Swarzedzki Telewizja Swarzedzka TOMBEA Meble Tapicerowane Krug Ammigo Stanpol-Impex MAXPOL Placówka Kształcenia BHP ABEEKO Salon Mody Cybina Fox PIOTREX
ZOBACZ:
DO GÓRY