Szkolenie z zakresu Ratownictwa Chemicznego - Ekologicznego.

W dniu 23 kwietnia w remizie jednostki OSP w Swarzędzu odbyły się pierwsze szkolenia z zakresu Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego. Zajęcia poprowadzili specjaliści w tej dziedzinie, czyli strażacy z JRG-6 w Krzesinach. Celem cyklu szkoleń jest przygotowanie strażaków ze Swarzędza do skutecznego i bezpiecznego prowadzenia ratowniczych działań podczas awarii i katastrof związanych z obecnością substancji stwarzających niebezpieczeństwo pożaru, wybuchu, zatruć ludzi i zwierząt oraz skażenia środowiska naturalnego. Specjalistyczne szkolenie strażaków - ratowników z jednostki OSP Swarzędz związane jest z nasileniem się w ostatnim czasie zagrożeń chemiczno - ekologicznych. Na terenie naszej gminy i okolic powstaje oraz działa wiele zakładów o podwyższonym ryzyku wystąpienia właśnie tego typu zagrożeń. Dbając o bezpieczeństwo naszych mieszkańców strażacy muszą być przygotowani na każdą możliwą ewentualność.
Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować strażakom z jednostki JRG-6 za fachowe przekazanie wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej.