Wyłacz muzykę WYŁĄCZ MUZYKĘ
STATYSTYKI
Interwencje OSP Swarzędz od dnia 01.01.2016 r. do dnia 30.09.2016 r.
Pożarów
64
Miejscowych Zagrożeń
142
Fałszywych wezwań
37
Razem
243

Szkolenie z zakresu Ratownictwa Chemicznego - Ekologicznego.

W dniu 23 kwietnia w remizie jednostki OSP w Swarzędzu odbyły się pierwsze szkolenia z zakresu Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego. Zajęcia poprowadzili specjaliści w tej dziedzinie, czyli strażacy z JRG-6 w Krzesinach. Celem cyklu szkoleń jest przygotowanie strażaków ze Swarzędza do skutecznego i bezpiecznego prowadzenia ratowniczych działań podczas awarii i katastrof związanych z obecnością substancji stwarzających niebezpieczeństwo pożaru, wybuchu, zatruć ludzi i zwierząt oraz skażenia środowiska naturalnego. Specjalistyczne szkolenie strażaków - ratowników z jednostki OSP Swarzędz związane jest z nasileniem się w ostatnim czasie zagrożeń chemiczno - ekologicznych. Na terenie naszej gminy i okolic powstaje oraz działa wiele zakładów o podwyższonym ryzyku wystąpienia właśnie tego typu zagrożeń. Dbając o bezpieczeństwo naszych mieszkańców strażacy muszą być przygotowani na każdą możliwą ewentualność.
Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować strażakom z jednostki JRG-6 za fachowe przekazanie wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej.
Opracował druh Tobiasz Baranicz

WSPIERAJĄ NAS:
ROBMAR Leroy Merlin Fabryka Armatur Swarzedz Tygodnik Swarzedzki Telewizja Swarzedzka TOMBEA Meble Tapicerowane Krug Ammigo Stanpol-Impex MAXPOL Placówka Kształcenia BHP ABEEKO Salon Mody Cybina Fox PIOTREX
ZOBACZ:
DO GÓRY