Alarm bombowy w swarzędzkim Urzędzie Skarbowym.

Jak podają media pierwsze zgłoszenia o podłożonych bombach w Urzędach Skarbowych wpłynęły ok godziny 10-tej, tak jak to było m.in. w Poznaniu. Do Swarzędzkiego oddziału taka wiadomość dotarła ok godziny 11. O godzinie 11:30 na miejsce udała się jednostka ze Swarzędza oraz zastępy z OSP Kobylnica i JRG-3 z Poznania. Na miejsce przybyły również takie służby jak Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Gazowe, Straż Miejska oraz patrole Policji ze Swarzędza i Poznania z przeszkolonym psem by wytropić ewentualny ładunek wybuchowy. Przybyli także przedstawiciele Swarzędzkiego Referatu Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Przeciwpożarowej. Działania Straży Pożarnej polegały na ewakuacji wszystkich ludzi z budynku oraz zabezpieczenia terenów przyległych (parkingu). Przeprowadzone działania poszukiwawcze przez policję wykazały, że był to fałszywy alarm. Akcja w Urzędzie Skarbowym w Swarzędzu zakończyła się ok godziny 13:30.

fot. Swarzędz na Sygnale