Pożar lasu na ul. Transportowej w Zalasewie.

W dniu 26 maja o godz. 17.35 strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostają zadysponowani przez Miejskie Stanowisko Kierowania w Poznaniu do pożaru lasu w Zalasewie na ul. Transportowej. W sile dwóch zastępów strażacy udają się do wskazanego miejsca. Po dotarciu strażacy przystępują do działań. Na szczęście pożar nie był na tyle rozwinięty żeby poważnie zagrażać dalszemu jego rozprzestrzenieniu. Przy użyciu jednego prądu wody oraz tłumic i łopat strażacy szybko opanowują sytuację. Czas przeprowadzenia całej akcji gaśniczej to niespełna godzina.