Strażacy usuwali skutki przejścia ulewy nad Swarzędzem.

Kilkanaście godzin zajęło strażakom usuwanie skutków przejścia ulewy nad gminą Swarzędz. Swoje działania strażacy rozpoczęli już 20 minut po północy. Wtedy to przyszło zgłoszenie o zalaniu ulicy oraz kilku posesji na ul. Skrytej. To był jednak zaledwie początek dalszej długotrwałej walki strażaków z żywiołem. Przychodziły kolejne zgłoszenia. Tym razem o zalaniu posesji oraz piwnicy na ul. Jasińskiej. Po uporaniu się z tymi zadaniami swarzędzcy strażacy podjęli także działania na ul. Polnej, gdzie również zalana została posesja. Do jednostki strażacy wrócili przed godziną czwartą nad ranem. Nie było jednak czasu na odpoczynek. Już po niespełna godzinie od powrotu do bazy przyszło zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na ulicy Poznańskiej. Szerzej o tym zdarzeniu informujemy w kolejnym artykule. Na ulicy Poznańskiej strażacy działają do godziny 5.25 a już o 7.35 napływa kolejne wezwanie. Tym razem do kolizji dwóch samochodów osobowych na ul. Kórnickiej. O tym zdarzeniu również informujemy w kolejnym artykule. Do godziny 13.00 strażacy ze Swarzędza mogli chwilę odpocząć po nieprzespanej nocy. Nie przypuszczali jednak, że za chwilę czekają ich kolejne zmagania. I tak strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostali zadysponowani na os. Dąbrowszczaków, gdzie zadaniem strażaków było usunięcie powalonego drzewa na zaparkowany samochód osobowy. W usuwaniu drzewa strażakom pomagali także ratownicy z JRG-3. Bezpośrednio ze zdarzenia na os. Dąbrowszczaków strażacy zostali zadysponowani do Jasinia na ul. Poznańską, gdzie zalana została jezdnia. Do strażaków docierają kolejne zgłoszenia. Tym razem akcja przenosi się na ulicę Kosteckiego, gdzie również została zalana jezdnia. Od godziny 17.00 strażacy wypompowują wodę z zalanego warsztatu. Następne zgłoszenie mówi o zalanej posesji na ul. Siewnej. W międzyczasie drugi zastęp z jednostki OSP Swarzędz zostaje zadysponowany na ul. Transportową, gdzie intensywnie padający deszcz zalał spory odcinek drogi. Działania strażaków trwają do godziny 21.00. Na szczęście noc była już spokojna a strażacy mogli w końcu odpocząć po intensywnych działaniach. Łącznie w usuwaniu skutków ulewy walczyło kilkunastu strażaków z jednostki OSP Swarzędz. Wykonali oni ogromną pracę w celu unormowania sytuacji w gminie. W takich ekstremalnych sytuacjach zawsze możemy liczyć na naszych dzielnych swarzędzkich strażaków!

fot. Swarzędz na Sygnale