107 rocznica powstania jednostki OSP Swarzędz!

Dnia 1 lipca obchodzimy 107 rocznicę istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Swarzędzu. Z tej okazji chcielibyśmy złożyć wszystkim członkom naszej jednostki serdeczne gratulacje i podziękowania za wieloletnią, bezinteresowną, niebezpieczną służbę i pomoc potrzebującym. Za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia ojczyźnie. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka, niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświęcają strażakom. Druhny i druhowie, już w starożytności jeden z mędrców, który zajmował się życiem społecznym, twierdził, że życie można przeżyć w różny sposób: można spędzić go korzystając z jego uroków, na radościach, na zabawie, ale można też spędzić go podejmując to trudniejsze wyzwanie - oddać siebie w służbie drugiemu człowiekowi. I Wy tak uczyniliście. Służycie mieszkańcom Waszej miejscowości. Dlatego dziękujemy Wam za wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w trudnych do pokonania zadaniach chroniąc życie, zdrowie i mienie ludzkie. Życzymy Wam satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w życiu prywatnym. Życzymy Wam także, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

"Bogu Na Chwałę, Bliźniemu Na Ratunek!"