Seria pożarów trawy na ul. Poznańskiej.

W ostatnich dniach trudno nie zauważyć, że dochodzi do notorycznych pożarów trawy na ulicy Poznańskiej (pobliskie tereny za Castoramą). Strażacy z jednostki OSP Swarzędz zwracają szczególną uwagę na powyższą sytuację, ponieważ jest to ewidentne celowe działanie osób trzecich. Niestety podobnych zdarzeń, gdzie stale dochodzi do podpaleń w tych samych miejscach mamy w naszej gminie więcej. Wystarczy wspomnieć chociażby byłe tereny Swarzędzkich Fabryk Mebli. Strażacy narzekają również na fatalny dojazd do miejsca pożarów. Niejednokrotnie muszą udawać się pieszo, gdyż wóz bojowy ma problem z dojechaniem do celu. Przypominamy także, iż jest to bardzo rozległy trawiasty teren. W przypadku nagłego i niekontrolowanego rozwinięcia się pożaru mogłoby dojść do tragedii. W pobliżu znajduje się przecież wspomniany wcześniej sklep Castorama oraz budynki mieszkalne. Strażacy po raz kolejny apelują o rozwagę i przypominają o obowiązującym zakazie wypalania traw. W sytuacji wystąpienia ponownych pożarów na ul. Poznańskiej, strażacy z pewnością powiadomią odpowiednie służby o zwrócenie szczególnej uwagi na ten nielegalny proceder.