Powalone drzewo na os. Kościuszkowców.

W dniu 9 lipca strażacy z jednostki OSP Swarzędz zostają zadysponowani do usunięcia powalonego drzewa na os. Kościuszkowców. Po przybyciu na miejsce przystępują do działań. W niespełna godzinę udaje im się całkowicie usunąć konar. O sporym szczęściu mogą mówić właściciele dwóch samochodów zaparkowanych tuż obok powalonego drzewa. Na szczęście pojazdy nie zostały uszkodzone. Na miejscu zdarzenia obecni byli także funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej. Przypomnijmy, że w ostatnich dniach strażacy otrzymują wiele zgłoszeń, które spowodowane są wystąpieniem silnych i gwałtownych burz. Tylko w ostatnich dniach strażacy musieli interweniować kilkanaście razy m.in. wypompowując wodę z zalanych posesji i piwnic czy też usuwając połamane i poprzewracane drzewa. Niestety w najbliższych dniach możemy się spodziewać kolejnych burz, którym będzie towarzyszył silny wiatr oraz opady deszczu.