Wypadek na skrzyżowaniu ulicy Kórnickiej z ulicą Graniczną.

W dniu 16 lipca o godzinie 9.25 strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostają zadysponowani do groźnego wypadku, który ma miejsce na skrzyżowaniu ulicy Kórnickiej z ulicą Graniczną. Po przybyciu na miejsce strażacy przystępują do działań. Sytuacja wymagała podjęcia natychmiastowych działań, ponieważ w wyniku wypadku dwie osoby odniosły obrażenia. Poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala przez zespoły Pogotowia Ratunkowego. Zdarzenie wystąpiło w bardzo ruchliwym i niebezpiecznym miejscu. W tym samym miejscu systematycznie dochodzi do podobnych sytuacji. Strażacy zabezpieczyli obszar zdarzenia oraz rozbite pojazdy. Zneutralizowano także rozlane płyny samochodowe powstałe na skutek wypadku. Na czas prowadzenia działań wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. Funkcjonariusze Policji podjęli działania wyjaśniające przyczyny powstania całego zajścia. Strażacy zakończyli swoje działania koło godziny 11.00.