Nocne pożary śmietników w Swarzędzu.

W dniu 25 lipca chwilę przed godziną 23.00 strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani na ulicę Grudzińskiego. Zgłoszenie mówiło o palącej się altanie na ogródkach działkowych, jednak po przybyciu czterech zastępów Straży Pożarnej i rozpoznaniu, okazało się, iż palą się pojemniki na śmieci. Pożar został sprawnie ugaszony przez strażaków. Po zakończeniu akcji i zgłoszeniu o powrocie do bazy, strażacy dostają kolejne wezwanie, tym razem do palących się kontenerów na śmieci na os. Czwartaków. Zaraz po ugaszeniu pożaru strażacy jadą do kolejnego zgłoszenia na os. Dąbrowszczaków i jak nie trudno się domyśleć do palących się kolejnych śmietników... Na szczęście to było ostatnie zgłoszenie tego dnia. Nie ulega jednak wątpliwości, że mieliśmy do czynienia z celowymi podpaleniami. Wystąpienie trzech pożarów kontenerów na śmieci w odległości od siebie nie większej niż 2 kilometry i w czasie nie dłuższym niż godzina na pewno nie mogą być dziełem przypadku. Na miejscu wraz ze strażakami działania prowadziła Policja, która będzie zbierać informacje od mieszkańców o podejrzanych zachowaniach w tych miejscach.

fot. Swarzędz na sygnale