Zadymienie w Szkole Podstawowej Nr 5 na os. Mielżyńskiego.

Zadymienie w Szkole Podstawowej Nr 5 na os. Mielżyńskiego - tak brzmiało zgłoszenie, które otrzymali strażacy z Miejskiego Stanowiska Kierowania w Poznaniu. Oznaczać to mogło dosłownie wszystko. Weryfikacji zgłoszenia można było dokonać jedynie po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów Straży Pożarnej. Strażacy z jednostek OSP Swarzędz oraz JRG-3 dotarli na wskazany adres około godziny 22.30. Ratownicy ubrani w aparaty powietrzne udali się na rozpoznanie po budynku szkolnym. Okazało się, iż zwarciu uległa instalacja elektryczna, której następstwem było widoczne zadymienie w budynku szkolnym. Przybyłe na miejsce zdarzenia Pogotowie Energetyczne zajęło się naprawą usterki. W zdarzeniu na os. Mielżyńskiego na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych a także bez większych strat materialnych. Szybka reakcja służb ratowniczych zażegnała niebezpieczeństwo.

fot. Bartek Rutkowski