Zadymienia na ul. Łąkowej i Zamkowej.

23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Niestety zmianę aury z letniej na deszczową i ponurą możemy zaobserwować w ostatnich dniach. Wiąże się to także ze spadkiem temperatury a więc powoli zaczynamy wchodzić w sezon grzewczy. W tym okresie strażacy notujż wzrost interwencji do różnego rodzaju tzw. zadymień czy drobnych pożarów. W przeciągu kilku dni (między 27 a 30 września) jednostka OSP Swarzędz aż czterokrotnie wzywana była do właśnie tego typu zdarzeń. Interweniowano na ulicy Łąkowej oraz Zamkowej. Na szczęście były to niegroźne sytuacje. Martwić mogą jednak notoryczne wezwania na ulicę Łąkową, gdzie dochodzi do drobnych pożarów w znajdującym się tam pustostanie. Opuszczone budynki to prawdziwa zmora naszej gminy, bowiem takich miejsc w Swarzędzu jest wiele. Wystarczy wymienić chociażby tereny byłych Swarzędzkich Fabryk Mebli czy pustostan na ul. Grudzińskiego. Nie sposób zliczyć liczbę interwencji Straży Pożarnej na tych obiektach. Czy opuszczony budynek na ul. Łąkowej może być kolejnym siedliskiem bezdomnych osób, które dogrzewają się poprzez wzniecanie wewnątrz ognisk czy też stał się kolejnym obiektem upatrzonym przez młodocianych podpalaczy? Cała sytuacja jest dokładnie monitorowana i w przypadku pojawienia się ponownych zgłoszeń do pożaru bądź zadymienia w pustostanie na ul. Łąkowej spowoduje przekazanie sprawy odpowiednim służbom.